Ocieplenia budynków

W jaki sposób ocieplić nieco wnętrze blokowego korytarza klasycznego bloku z wielkiej płyty. W wielu blokach tego typu klatki schodowe właściwie straszą wyglądem. Obdrapana lamperia, farba spadająca z sufitu i wulgarne graffiti na ścianach to codzienność każdego bloku mieszkalnego. Można temu jednak nieco zaradzić.

Ocieplenie budynków http://www.izo-expert.pl/oferta.html na klatce schodowej tak naprawdę polega na sprawnej aranżacji szczegółów. Chodzi tu na przykład o zastosowanie roślin doniczkowych, które można umieścić na ścianach prowadzących wzdłuż schodów. Przydadzą sie kwiaty pnące, które ubarwią zielenią wygląd ścian uprzednio odmalowanych na jakiś pastelowy kolor. Pastelowy kolor zawsze pozytywnie wpływa na ocieplenie budynków.

Dzięki niemu wnętrze klatki schodowej rozjaśnia się i nie jest już tak ponure, jak dotychczas. Jeżeli ocieplenie budynków blokowych jest dla Was ważne- możecie tez zaaranżować okienka blokowe w korytarzach znajdujące się na półpiętrze. Są one usytuowane zazwyczaj dość wysoko, ale zawsze można użyć drabiny, aby tam dotrzeć. Po wyczyszczeniu okna i zdjęciu wszystkich pajęczyn można założyć efektowną firankę, np. w formie zazdrostki. Firanka wisząca także się sprawdzi, jednak częściej będzie narażona na zabrudzenia, więc także częściej trzeba będzie ją prać.